Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!Mis on KredExi Karjääriretked?

KredExi Karjääriretked on ellu kutsutud, et tutvustada Eesti koolinoortele nende kodumaakonnas tegutsevaid ettevõtteid ja avardada seekaudu noorte teadmisi karjäärivõimalustest ja toetada noorte ettevõtlikku eluhoiakut.

Tänavu toimuvad Karjääriretked juba neljandat korda. Eelmistel aastatel on KredExi Karjääriretked kujunenud õpilaste seas väga menukaks ning kolme aasta jooksul on Eesti pea kõikidest maakondadest ettevõtteid külastamas käinud ligi 700 koolinoort.  

Ka sel aastal on  9.-12. klasside õpilastel võimalus külastada oma kodukandi tulevaste tööandjatega, et koguda uusi teadmisi ja kogemusi otse keset ettevõtte igapäevategevusi. Nii mõneski ettevõtetes tekib noortel võimalus ka ise tööd järgi proovida ja käed külge panna. Selle aasta karjääriretked toimuvad20. - 23. novembril 2018.

2017. aasta Karjääriretked toimusid 14.-17. novembrini. Kokku osales üheksast maakonnast ligi 250 õpilast. Koole osales tänavu 13, kokku 16 klassi.

Millistes maakondades karjääriretked toimuvad?

2018. aasta KredExi Karjääriretked toimuvad 8 maakonnas: Harjumaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Põlvamaal, Saaremaal, Tartumaal ja Viljandimaal.

Foto: Saaremaa Aste ja Tornimäe Põhikooli noored KredExi Karjääriretkel Baltic Workboats AS-is 2017. aastal

Kuidas osaleda?

Saada oma klassi motivatsioonikiri või -video!

Kuna kaheksa maakonna peale on palju koole, kes on huvitatud karjääriretkedel osalemisest, siis kõik õpilased paraku karjääriretkedel osaleda ei saa. Selleks, et anda võrdne võimalus kõikide piirkondade koolidele, ootame klassidelt motivatsioonikirja või -videot. Palume selles põhjendada, miks pakub ekskursioon huvi ning kuidas plaanitakse karjääriretkedel omandatut edasi jagada ja koolitöös rakendada.

Julgustame just uut video võimalust kasutama. Video tuleb üles laadida kas oma kooli Facebooki või Youtube’i koos teemaviitega #Karjääriretked.

Motivatsioonikirja- või video linki ootame hiljemalt 31. oktoobril 2018 aadressile ekskursioon at kredex dot ee. Laekunud soovide seast valib KredEx igast maakonnas klassi, kes karjääriretkele pääseb. Osalejad kuulutame välja 6. novembril 2018.

Osalejate muljed

Võrumaal Vastseliina Gümnaasiumi 9. klassi õpilastega kohalikke ettevõtteid külastanud õpetaja Siiri Toomiku sõnul avardab ettevõtete külastamine noorte silmaringi ja aitab neil oma tuleviku osas kaalutletud otsuseid langetada. “Karjääriretke päev oli igati meeldejääv! Nägime ja kuulsime palju uut ning saime aru, et ka kodukohas on olemas tasuvaid töökohti ning et ka Võrumaal on võimalik luua edukaid ettevõtteid. Nii mõnedki meie klassi poisid oleksid kohe meeleldi meie poolt külastatud karjääri tööle läinud.”

Loe veel

Milliseid ettevõtteid külastatakse?

Ühe päeva jooksul külastatakse noorte kodupiirkonnas 2-4 tootmisega tegelevat ettevõtet. Kaasame Karjääriretkede projekti ettevõtteid, kes on piirkonna olulised tööandjad ja ühtlasi KredExi laenukäenduse kliendid. 

Kes kannab karjääriretkede kulud?

KredExi Karjääriretkede läbiviimist rahastab Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi. Õpilasi viivad ekskursioonile KredExi poolt organiseeritud bussid, millega sõidetakse ühest ettevõttest teise. Ekskursiooni lõppedes tuuakse õpilased kooli juurde tagasi.

Millal karjääriretked toimuvad?

Karjääriretked toimuvad novembrikuus:

20. novembril: Harjumaal, Lääne-Virumaal

21. novembril: Pärnumaal, Saaremaal

22. novembril: Viljandimaal, Jõgevamaal

23. novembril: Põlvamaal, Tartumaal

Kontakt

Lisainfo saamiseks karjääriretkede kohta pöörduge palun kommunikatsioonispetsialisti poole või kirjutage ekskursioon at kredex dot ee.

  • Joonas Kerge

    Kommunikatsioonispetsialist

    +372 667 4116

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.